Anne kız elele zayıfladı!

Almanya'dan İzmir'e fazla kilolarından kurtulmak için gelen anne kız obezite ameliyatı ile yeni bir hayata ‘merhaba’ dediler. Anne Aliye Bozdağ (52) ve kızı Kadriye Aktaş (29) sağlıklı bir yaşam için obezite cerrahisini tercih etti. 

Almanya’nın …kentinde uzun yıllardır yaşayan anne kız, elele kilo vermek için İzmir Özel Can Hastanesi'ne gelerek obezite ameliyatı oldu. Çocukluğundan beri kilo problemi yaşadığını söyleyen Kadriye Aktaş(29), kilo problemi sebebiyle genç yaşta yüksek tansiyon hastası olduğunu belirtti. Aktaş;" Kuzenlerim tüp mide ameliyatı olduktan sonra yaşadıkları değişim bana umut oldu. 125 kiloydum ve çok ciddi sıkıntılar çekiyordum. Yüksek tansiyonum vardı" dedi.

“Her şey çocuklarım için…”

Üç çocuk annesi Aktaş, çocuklarına sağlıklı, örnek bir anne olabilmek için kilo vermeye karar verdiğini anlattı. Aktaş, "Rahatlıkla koşamıyor, hatta ayakkabılarımı bile giymekte sıkıntı çekiyordum. Hareketlerim çok kısıtlı olduğu için çocuklarımla güzel vakit geçiremiyordum" şeklinde konuştu.

Kadriye Aktaş, annesinin ve eşinin de kendisini obezite ameliyatı olması için teşvik ettiğini anlatarak, “Annem ile birlikte böyle bir değişime karar verdiğim için çok mutluyum. İyi ki İzmir’i seçmişiz. Tüm sağlık personeline teşekkür ederiz. Almanya’da bulamadığımız ilgiyi burada fazlasıyla gördük” dedi.

" Fazla kilolarım başka hastalıklara davetiye çıkarıyor”

52 yaşında 5 çocuk annesi, Almanya’da inşaat firması olan anne Aliye Bozdağ ise, 95 kilo olduğunu ve kilo vermek için ameliyat olmaya karar verdiğini anlattı. Bozdağ, fazla kilolarından dolayı tansiyon, şeker ve bel fıtığı hastalıkları olduğunu belirterek, yoğun iş temposundan kendisine özen gösteremediğini belirtti. Bozdağ, "Kendimi kötü hissediyordum, sağlıksızdım. Acılarıma son vermek için ameliyat olmaya karar verdim. Kızım ile birlikte aynı gün ameliyata girdik. Artık bizim için yeni bir dönem başladı. Sağlıklı bir şekilde evimize dönüyoruz." dedi. İzmir Özel Can Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Tüğen tarafından ameliyat edilen anne kız; "İkimizde aynı gün ameliyata alındık. Doktorumuz Serkan Bey’e bizi sağlığımıza kavuşturduğu için çok teşekkür ederiz" dedi.