Randevu Al

Anlaşmalı Kurumlar

1992 yılında kurulan Bupa Acıbadem Sigorta, Türkiye’de sadece sağlık sigortacılığı alanında uzmanlaşmış tek şirkettir. Türkiye’de 1.2 milyon’dan fazla bireysel ve kurumsal müşterisine; 560’dan fazla çalışanı, 7000’e yakın anlaşmalı kurum, çok sayıda acente ve brokerdan oluşan dağıtım kanalı ile hizmet vermektedir.

Kurumsal sağlık sigortacılığı alanında Türkiye pazarında lider konumda olup 2023 haziran ayı itibarıyla sektörde %23,3’lük pazar payına sahiptir.


AcnTURK, Türkiye’de Sermaye anlamında, ülkemiz sigortacılığında, şu ana kadar ilk olacak yapıda kurulmuş özel bir Şirkettir. AcnTURK Sigorta Acentelerinin bir araya gelerek kurduğu ilk ve tek sigorta şirketinin adıdır.

Penetrasyonun artırılarak sigortacılığımızın gelişmiş pazarlar düzeyine gelmesini sağlayabilecek en potansiyelli kanal olan Acenteler, yaşadıkları problemleri çözebilecek bir iş ortağına sahip olmak, pazarda denge oluşturmak, pazara yeni ürünler, yeni anlayışlar getirmek için Sigorta şirketi kurmaya karar vermişlerdir.


Dünyanın en güçlü sigorta ve finans topluluklarından olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 159 bini aşkın çalışanıyla 122 milyonun üzerinde müşterisine hizmet veriyor. Yönetimi altındaki yaklaşık 1.635 milyar avroyla dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketleri arasında yer alan Allianz Grubu, Türkiye’de Allianz Trade, Allianz Partners ve Allianz Türkiye ile faaliyet gösteriyor.


30 yıllık otomotiv tecrübesiyle sigorta sektörünün tecrübesinin birleşimi olan Ana Sigorta, tüm paydaşları için erişilebilir çözümler sunmak hedefiyle yola çıkmıştır. 

Otomotiv sektöründeki tecrübesini Enka Motorlu Araçlar A.Ş., Turksis Yardım ve Servis Hizmetleri A.Ş.  ve Insurance Claims Center A.Ş. Şirketleri ile taçlandıran sermayedarımız Kantürk Öztürk, sigortacılık tutkusunu Eylül 2020’de Ana Sigorta A.Ş. ile hayata geçirmiştir.


İstanbul’da bulunan genel müdürlüğümüz, İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, İzmir, Kocaeli, Antalya, Trabzon ve Diyarbakır’da bulunan bölge satış müdürlüklerimiz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki şubemiz, direkt satış ekibimiz, sayısı 300’ü aşan acentemiz ve Türkiye İş Bankası ile Türk Bankası’nın yaygın şube ağı ile müşterilerimizin bugünkü koşullarına ve gelecek beklentilerine en uygun bireysel emeklilik ve sigorta ürünlerini sunmaya ilk günkü heyecanımızla devam ediyoruz.

Bir Türkiye İş Bankası A.Ş. iştiraki olan Şirketimizin payları Borsa İstanbul’da (BIST) ANHYT sembolü ile işlem görmektedir. Ayrıca sigorta ve emeklilik sektöründen BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne giren ilk şirket olarak ‘Sürdürülebilir Gelecek’ için sektörümüze öncülük ediyoruz.


1936 yılından beri sigortacılık sektöründeki tecrübesi,150’nin üzerinde çalışanı, Türkiye genelinde bulunan 9 Bölge Müdürlüğü ve 1450’den fazla acentesiyle sektördeki saygın yerini koruyan Ankara Sigorta, %100 Türk sermayesi ile sigorta sektörünün öncü kuruluşlarından biri ve mutluluğun sigortasıdır.


Yenilikçi bakış açısı ile kurulan şirketimiz SEDDK’dan 31 Ocak 2022 tarihinde Hayat Dışı Ruhsatını alarak faaliyetlerine başlamıştır. Bu yola çıkarken bir sigorta şirketinden çok daha fazlasını hayal ettik. Bizim hayalimiz, güven temelinde bir yolculuk inşa etmek ve insanımızın sigorta bilincini ‘’dijital çağa’’ uygun seviyeye taşımaktır.

Müşterilerimizin verilerinin güvenliği üst seviyede sağlayarak, öngörülebilir hasar süreçleri iyi dizayn ederek, kişiye özel ürün ve fiyat stratejileri ile hayatlarını daha kolay ve değerli kılmak bizim için önemlidir.


AXA Grubu bugün dünyanın 51 ülkesinde 145.000’den fazla çalışanı 93 milyon kurumsal ve bireysel müşterisinin AXA çatısı altında ailelerini, çalışanlarını ve mallarını güvence altına alarak, kişisel ve ticari varlıklarını yöneten çok uluslu bir şirkettir. İşinin merkezine korumayı alan grup, insanlığın gelişmesi adına insanlar için değerli olanı korumayı kendine amaç edinmiştir.


Bereket Sigorta, 1995 yılında kurulmuştur. 13.01.2017 tarihinde açık ihale olarak imzalanan satış ve hisse devir sözleşmesi ile TMSF’den devralınmış ve 159 yıllık köklü bir geçmişe dayanan, 17 bölge birliği, 1618 kooperatif, yaklaşık 843 bin çiftçi ortağı olan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’ne devredilmiştir.


Türkiye’nin en büyük özel bankalarından QNB Finansbank’ın %100 iştiraki olarak, köklü deneyimimizden aldığımız güç ve ülkemizin dört bir yanındaki geniş hizmet ağımızla faaliyet gösteriyoruz.

Müşterilerimizin sadece zor anlarında değil, hayatları boyunca yanlarında olmayı hedefliyoruz. Bu amaçla ürünlerimizi sağlıklı ve iyi yaşamı odağa alan ek hizmetlerimizle geliştiriyor, müşterilerimizin yol arkadaşı olmaya devam ediyoruz.


Demir Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş., 24 Temmuz 1996’da Alman denetim ve belgelendirme kuruluşu olan RWTÜV tarafından denetlenerek, ISO 9001 Kalite Güvence Belgesi’ni alan ilk sigorta şirketi unvanını elde etmiştir.

Sigortacılığa farklı ve kaliteli bir hizmet boyutu getirerek örnek şirket olmak amacıyla kurulan Demir Sağlık ve Hayat, Türkiye’deki ISO 9001 Toplam Kalite Sertifikalı ilk sigorta şirketi olmanın haklı gururunu taşımaktadır.


Temelleri 2013 yılında atılmış olan Doğa Sigorta T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığından 18 Şubat 2014 tarihinde sigortacılık ruhsatlarını alarak sigortacılık faaliyetine başlamıştır.

Doğa Sigorta 3 Haziran 2007 tarih ve 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu hükümleri uyarınca, hayat dışındaki tüm branşlarda (Yangın, Nakliyat, Kaza, Mühendislik, Tarım, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Sağlık, Sorumluluk,  Kredi) faaliyet göstermektedir.


Bir “sigorta şirketi” düşünün… 2016 yılının Ocak ayında kuruluyor, kısa bir sürede sigortacılık ruhsatını alıyor ve emek odaklı çalışmalarıyla yine kısa bir sürede altyapısını tamamlayarak aynı yılın Temmuz ayında faaliyete geçiyor. Bu şirket yenilikleri çok seviyor: Sigortacılığın dinamiklerini değiştiren ve yaşam kalitesini yükselten yenilikçi ürünler sunuyor.


1831 yılında İtalya’nın Trieste kentinde kurulan Generali, Türkiye’nin de ilk sigorta firmasıdır. Generali 1863’te İstanbul’da ilk acentesini açarak sigortacılık faaliyetlerine başladı. 1989 yılında ise Generali Sigorta Anonim Şirketi’ni kurarak yerelleşme yolunda büyük bir adım attı.

Avrupa’nın en büyük 3 sigorta firmasından biri olan Generali, Türkiye’de 500’ün üzerinde acentesiyle geniş bir erişim ağına sahiptir. Ayrıca, internet sitesi ve çağrı merkezinden verdiği hizmetlerle de Türkiye’nin her bölgesine hizmet sağlar.


Temelleri 2013 yılında atılmış olan Doğa Sigorta T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığından 18 Şubat 2014 tarihinde sigortacılık ruhsatlarını alarak sigortacılık faaliyetine başlamıştır.

Doğa Sigorta 3 Haziran 2007 tarih ve 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu hükümleri uyarınca, hayat dışındaki tüm branşlarda (Yangın, Nakliyat, Kaza, Mühendislik, Tarım, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Sağlık, Sorumluluk,  Kredi) faaliyet göstermektedir.


Onursal Başkanımız Aydın Doğan tarafından 1961’de kurulan, günümüze kadar birçok sektörü ve stratejik alanı kapsayacak girişimlere imza atan Doğan Holding’in yeni yatırımlarından Hepiyi Sigorta olarak, sektöre tamamen yenilikçi bir bakış açısı getirme hedefiyle 29 Eylül 2021’de kurulduk. Hız kesmeden tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve 27 Nisan 2022 tarihinde tüm sigortacılık branşlarında ruhsat alarak faaliyetlerimize başladık.


Al Baraka Türk Katılım Bankası A.Ş. ve Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. güç birliğinden doğmuş olan Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş. bu vasfıyla alanında bir ilktir. Faizsiz sigortacılıkta yenilikçi anlayışı, modern ve teknolojik yatırımları, müşteri odaklı hizmeti anlayışı ile sektörün seçkin firması olarak dikkat çekmektedir. 


Magdeburger Sigorta, 1844 yılında Almanya’nın Magdeburg kentinde kuruldu ve kurulduğu dönemden itibaren dünyanın sayılı sigorta şirketleri arasına girdi. 1906 Büyük San Francisco depremi dahil Avrupa ve ABD’de pek çok felakette sigortalılarının yanında oldu. Magdeburger Sigorta, 2018 yılından itibaren Bor Holding bünyesinde sigortacılık sektöründe yetkin kadrosu, güçlü acentelik ağı, yenilikçi ve güvenilir ürün ve hizmetleriyle faaliyetlerine devam ediyor.


1948 yılında, Türkiye Kredi Bankası A.Ş. ve dönemin bazı girişimcileri tarafından kurulan T.GENEL SİGORTA, 1975 yılında Çukurova Holding bünyesine katılmıştır.

2007 yılında, İspanya ve Güney Amerika’nın en büyük sigorta grubu olan MAPFRE’nin, Çukurova Holding hisselerinin %80’ini alarak şirketin hâkim ortağı olmasının ardından, Nisan 2009 tarihinden itibaren MAPFRE GENEL SİGORTA; Ekim 2016 tarihinden itibaren de MAPFRE SİGORTA unvanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.


MetLife, Inc. (NYSE: MET), kendisine bağlı ortaklıkları ve iştirakleri (“MetLife”) aracılığıyla bireysel ve kurumsal müşterilerinin daha güvenli bir gelecek inşa etmelerine yardımcı olmak için sigorta ürünleri, yıllık gelir sigortaları, çalışan yan hakları ve varlık yönetimi alanlarında hizmet veren, dünyanın önde gelen finansal hizmet şirketlerinden biridir. 1868’de kurulan ve dünya çapında 40’tan fazla pazarda faaliyet gösteren MetLife; Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Latin Amerika, Asya, Avrupa ve Ortadoğu’da pazar lideri konumundadır.


Türk sigorta sektöründe 14’üncü yılını dolduran Neova Katılım Sigorta, 2022 yılının ardından 2023’e güçlü sermaye yapısı, dinamik ve donanımlı kadrosu ve Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan aldığı güç ile giriş yaptı. Türkiye’de Katılım Sigortacılığı’nın gelişmesine öncülük eden ve bu alandaki en iyi uygulamalara imza atmaya devam eden Neova Katılım Sigorta müşteri odaklı yaklaşımı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.


NN Hayat ve Emeklilik, ağırlıklı Avrupa’da olmak üzere 11 ülkede güçlü varlığa ve 175 yıllık köklü bir mirasa sahip sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group’un bünyesinde faaliyet göstermektedir.


Quick Sigorta A.Ş., dijital satış kanalı, yurt çapında acente ve broker ağı ile hayat dışındaki tüm branşlarda, Zorunlu Trafik Sigortası, Kasko, Yangın Sigortası, Nakliyat Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası gibi ürünleriyle faaliyet göstermekte ve müşterilerinin sigorta ihtiyaçlarını karşılamaktadır.


1958 yılından bu yana şirketimizin bu topraklardaki deneyimini uluslararası gücüyle birleştirerek müşterilerimiz, iş ortaklarımız, çalışanlarımız, yatırımcılarımız ve ülkemiz için değer yaratmaktan gurur duyuyoruz.


Müşterilerimizin beklentilerinin her zaman ötesinde yaratıcı ve nitelikli çözümler üreterek, sürdürülebilir kârlı büyümeyi çalışanlarımız ile birlikte sağlamak.


Türk Nippon Sigorta A.Ş. 1 Mayıs 1991 tarihinde 25 milyar TL sermaye ile Türkiye Kalkınma Bankası ve Japonya ‘nın en büyük Sigorta Şirketi olan Nippon Fire & Marine ortaklığı ile kurulmuştur.


Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik olarak kurulduğumuz günden bugüne tüm çalışmalarımızı sigorta ve sigortacılığın temel değeri olan “güven” esasıyla sürdürüyoruz. 44 Bölge Müdürlüğümüz, 3.800’den fazla acente, 5.000’e yakın banka şubesi, 3.000’den fazla uzman kadromuz ve güçlü teknolojik altyapımızla Türk sigorta sektörünün lideri olmaya devam ediyoruz.


1988 yılından günümüze dek Türk sigorta sektörünün köklü oyuncularından biri olan Aviva Sigorta A.Ş., 2015 yılı Eylül ayı itibariyle yoluna Unico Sigorta A.Ş olarak devam etmektedir. 

Unico Sigorta A.Ş., köklü geçmişiyle sigorta sektöründe müşteri memnuniyeti ve yeniliklerin öncüsü olmayı hedeflemektedir.


Zurich Sigorta Grubu, 150 yıllık köklü geçmişi ve yaklaşık 60,000 çalışanı ile 215’ten fazla ülke ve bölgede, müşterilerine hayat dışı ve hayat sigortası ürün ve hizmetleri sunan, dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biridir.