Estetik Uygulamalar

Estetik Uygulamalar

Epilasyon

Lazer epilasyon, pek çok insanın istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullandığı bir yöntemdir. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder. Birbirini izleyen birkaç seans sonunda uygulama yapılan bölge tüylerden arınır. 12 yaşından itibaren herkese uygulanabilir. Vücut kılları anajen, katajen, telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl kökü, bu devrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon daha çok anajen dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır.

 

Botoks

Botoks bir proteindir ve “Clostridium Botulinum” adlı bakteriden üretilir. Botoks en çok alındaki kırışıklarda ve alındaki yatay çizgilerde uygulanır. Derideki kaslarda geçici felç yapar. Belirli aralıklarla yapılarak  netice alınır.

 

Dolgu

Derideki çukur bölgeler hyaluronik asitle  doldurulabilmektedir. Plastik cerrahide vücudun kendi  yağ dokusuyla da yapılmaktadır.

Saç ve  deride mezoterapi, iyileştirici olarak  uygulanmaktadır.

DOKTORLARIMIZ

Dermatoloji KLİNİĞİMİZDEKİ DİĞER HİZMETLERİMİZ

Online Randevu
İçin Tıklayınız

İZMİR CAN HASTANESİ'NDE KİŞİYE ÖZEL CHECK-UP YAPTIRIN

Check-up sizi hayata bağlar! Yılda 1 defa check-up yaptırmak, hastalıkların erken teşhisinde önemlidir.
Kişiye özel check-up paketlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.