Randevu Al

Hastanelerimiz

Söz Konusu olan Can’dır.

İzmir Özel Can Hastanesi’nin temelleri 2002 yılında “bireysel ve toplumsal sağlığa dair olumlu ilklere imza atmak” vizyonuyla, alanında uzman doktorlar tarafından, Manisa Salihli’de atılmıştır.

Salihli Özel Can Hastanesi 2008 yılında TÜV-CERT Kalite Belgesini almış, 2016 yılında 127 hasta yatak kapasitesi ile Manisa’nın ilk ve tek erişkin ve yeni doğan üçüncü seviye yoğun bakım imkanlarını sunan “Referans Hastanesi” olarak bölgede saygın bir yer edinmiştir.

Sağlık hizmetlerinde geleceği bugünden yakalayan vizyonuyla hizmet alanını genişletmeye karar veren Can Sağlık Grubu, 20 Aralık 2017’de “İzmir’e Can” getirmiştir.

İzmir Özel Can Hastanesi, Çiğli’de 6 ameliyathanesi, 18 ‘i yeni doğan, 18 erişkin yoğun bakım ve 2 koroner yoğun bakım yatağı, 95 yatak kapasitesi ve 350 çalışanıyla hizmet vermektedir.

Misyonumuz & Vizyonumuz

Misyonumuz

İnsan sağlığını bütünüyle korumak ve iyileştirmek için bilgimizi ve ilgimizi herkes için değer yaratacak eşsizlikte ve süreklilikte sunmak.

Vizyonumuz

Bireysel ve Toplumsal sağlığa dair olumlu ilkelere imza atmak.

Değerlerimiz

Fırsat eşitliği ve doğru olanı yapmayı hedefleyen uygulamalarımızla  ADALET;

Tüm alanlarımızda sağlık sürecinin bütün fonksiyonlarını eksiksiz yerine getiren hizmetlerimizle  GÜVENİLİRLİK;

Sorunun değil çözümün bir parçası olan hizmetlerimizle  ÇÖZÜM ODAKLILIK;

Hep daha iyisini hedefleyen yenilikçi süreçlerimizle  GELİŞİM ODAKLILIK;

Bütüncül sağlığı önemseyen ve iyilik halinin devamlılığını sağlayan yapımızla  DOĞRULUK;

Kanaatlerle değil kanıt sistemleriyle bütünleşen sağlık hizmetlerimizle  BİLİMSELLİK;

Etkili iletişimi merkez alan ve bilgiyi ilgiliye aktarmanın önemini vurgulayan çalışmalarımızla  AÇIKLIK (HESAP VEREBİLİRLİK)

İnsan Kaynakları

Lider kadromuzla yeni liderler kazanmak, kaliteli hizmet sunumu ile yüksek hasta memnuniyeti yaratmak için kendini, işini, ekibini ve kurumunu geliştirmek isteyen, ekip ruhuna inanan, gelişime ve öğrenmeye açık, alanında sorumluluk sahibi bireyleri kurumumuza kazandırmaktır.

Bu süreçte Can Sağlık Grubu Hastaneleri’ne, İnsan Kaynakları Politikamız ile uyumlu ve ilgili pozisyona uygun niteliklere sahip adayların seçilmesini ve dolayısıyla uyumlu bir çalışma ortamı yaratılmasını sağlamayı amaçlamaktayız.

Can Sağlık Grubu’na kariyer ve iş başvuru sitelerindeki ilanları ve resmi web sitemiz aracılığı ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Açık pozisyonlar ve bu pozisyon için aranan kriterlere uygun bulunan adaylar, insan kaynakları birimimizce görüşmeye davet edilecektir.

Yapacağınız başvurular “Kişisel verilerin korunması, işlenmesi ve imhası hakkında politika” esasına bağlı kalınarak değerlendirilmektedir.

Kalite Yönetim Birimi

Hastanemiz Sağlık Bakanlığı Hizmet Kalite standartlarına uygun olarak Kalite Yönetim Birimini oluşturmuş ve çalışmalarını Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmet Kalite Standartları (SKS) çerçevesinde sürdürmekte olup, Ulusal ve Uluslararası Kalite Standartlarına uygun çalışmalarını başlatmış bulunmaktadır.

 • Ulusal ve Uluslararası hasta güvenliği hedefleri doğrultusunda kaliteli hizmet sunmak
 • Hasta, hasta yakınları ve çalışan memnuniyetini sağlamak ve sürekli arttırmak
 • Modern teknolojinin imkanları ile kaliteli hizmet sunmak
 • Eğitim ve eğitim yöntemlerini sürekli daha verimli kılmak
 • Kalite Yönetim Sistemi şartlarından ödün vermemek ve etkinliğini sürekli arttırmak
 • Yalın Yönetim sistemi ile mali performansı sağlamak

Kalite Yönetim Direktörümüz: Seçil Tunç Çıldan

Kalite Yönetim Birimi Olarak Görevlerimiz

 • SKS çerçevesinde yürütülen çalışmaların koordinasyonunu sağlamak
 • Ulusal ve Uluslararası Standartlar çerçevesinde çalışmaların koordinasyonunu başlatmak
 • Kurumsal amaç ve hedeflere yönelik çalışmaları takip etmek, bölüm tarafından yapılan analiz sonuçlarını değerlendirmek
 • Öz değerlendirmeleri yönetmek
 • Güvenlik Raporlama Sistemine ilişkin süreçleri yönetmek
 • Risk yönetimine ilişkin süreçleri yönetmek
 • Hasta ve çalışan memnuniyetinin ölçülmesine yönelik çalışmaları (anket uygulamaları, anket sonuçlarının değerlendirilmesi, anket sonuçlarına yönelik iyileştirme çalışmaları, hasta ve çalışan geribildirimlerinin alınması gibi.) yönetmek
 • SKS çerçevesinde dokümanların yönetimini sağlamak
 • Göstergelerin izlenmesi prosedürüne uygun olarak süreçleri yönetmek

Komiteler

 • HASTA GÜVENLİĞİ KOMİTESİ
 • EĞİTİM KOMİTESİ
 • TESİS GÜVENLİĞİ KOMİTESİ
 • ENFEKSİYON KONTROL KOMİTESİ
 • KAN TRANSFÜZYON KOMİTESİ
 • İLAÇ GÜVENLİĞİ KOMİTESİ
 • HASTA HAKLARI KOMİTESİ
 • RADYASYON GÜVENLİĞİ KOMİTESİ

Ekipler

 • ACİL DURUM VE AFET YÖNETİM EKİBİ
 • ÇALIŞAN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ DEĞERLENDİRME EKİBİ
 • NUTRİSYON DESTEK EKİBİ
 • BİLGİ GÜVENLİĞİ EKİBİ
 • KONSÜLTASYON SÜREÇLERİ DEĞERLENDİRME EKİBİ
 • SATIN ALMA KOMİSYONU

Kurullar

 • İCRA KURULU
 • ETİK KURUL
 • BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE ÇALIŞMA ETİK KURULU
 • İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURULU (ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ EKİBİ)
 • DİSİPLİN KURULU

Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendirmeleri

Can Sağlık Grubu, sağlık kurumlarını kamu, özel ya da üniversite olarak ayırmadan; hizmet standardizasyonunda yakınlık sağlamak, kurumlar arası deneyim paylaşımı için zemin hazırlamak ve sağlıkta ulusal kalite sistemini kurmak amacıyla oluşturulan Sağlıkta Kalite Standartları’na uyumludur.

Kalite Belgelerimiz

Can Sağlık Grubu, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği üyesidir.

İzmir Özel Can Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları” programı kapsamında yürütülen “başarılı anne sütü uygulamaları nedeniyle “Bebek Dostu Hastane” ünvanı almıştır. (2019)

İzmir Özel Can Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde 100 üzerinden 98.36 puan almıştır. Sunduğumuz sağlık hizmetinin temeline tıbbi ve toplumsal etik değerlere bağlılığı koyarak, hasta ve çalışan güvenliği temelli multidisipliner çalışma anlayışımız ile geçmişte olduğu gibi gelecekte de sağlığınıza CAN katmaya devam edeceğiz.

Yönetim Kurulu Başkanımızın Mesajı

Seninle mümkün…

Kurulduğumuz 2002 yılından itibaren “insan sağlığını bütünüyle korumak ve iyileştirmek için hizmetlerimizi, herkes için değer yaratacak eşsizlikte ve süreklilikte sunmak” misyonumuzla ve “bireysel ve toplumsal sağlığa dair olumlu ilklere imza atmak” olan vizyonumuzla çalışıyoruz. 15 yıl önce Salihli Özel Can Hastanesi olarak başladığımız bu yolculukta bugün itibarıyla CAN SAĞLIK GRUBU’na dönüşmüş olmanın heyecanını ve gururunu taşıyoruz.

Salihli, İzmir ve çok yakında zincirin üçüncü halkası olacak “SAĞLIK KURULUŞLARIMIZ”, özellikle çocukları ve kadınları merkeze alan kurgusuyla ve sosyal sorumluluk projelerimizle “CAN SOSYAL” başlığı altında CAN SAĞLIK GRUBU bünyesiyle hizmet vermekteyiz. İyiye ve güzele dair her şeyin mümkün olduğu ilkesiyle hareket eden Can Sağlık Grubu, kaliteli sağlık hizmetlerinin yanında pek çok toplumsal süreçte de belirleyici rol oynamaktadır.

Biz, kurumsal tarihimiz boyunca sağlığın bütüncül bir süreç olduğunun ve iyilik halini sağlamanın yetmeyeceğinin, iyilik halini korumanın da önemli olduğunun vurgusunu yaptık. Bu nedenle de bireysel ve toplumsal sağlığa dair bütün alanlarda aktif olarak yer almaktayız. Bundan sonra da tüm alanlarda, bütün uzmanlığımız ve başarılarımızla yer almaya devam edeceğiz. Çevremizin, bizden hizmet alanların bizlere gösterdikleri özen ve duydukları güvenden aldığımız ilhamla çalışıyoruz.

Sağlık, bireyin sahip olduğu varlık durumunun en değerli göstergesidir. Bundan dolayıdır ki kıymetine paha biçilemez. Birey olarak da toplum olarak da onu iyileştirmenin ötesinde onu korumaya yönelmeliyiz. Sürdürülebilir sağlık ve iyilik halinin temelini bu bakış açısı oluşturmalıdır. Bununla birlikte sadece fiziki sağlık göstergeleri, iyilik halinin bütününü temsil etmez.

Ruhsal ve sosyal sağlığımızın derecesi, bir başka deyişle bütüncül iyilik hali, sağlıklı bir bireyi temsil eder. Bu bakımdan, biz Can Sağlık Grubu olarak tedavi edici hizmetlerimizin yanında önleyici hizmetler sunmaktayız. Kendimizi “HASTA HANE” olarak değil “SAĞLIK HANE” olarak konumlandırdık. Her başarı, yaşayan bir kurum kültürünün sonucunda elde edilir.

En iyisi için beraber olmak yetmez, birlikte olmak gerekir. Ortak akıl, birlikte yaşanılan anlar, duyguyu ve anlamı yaratır. Bizim referans noktamızı da bu bilinç oluşturmaktadır. Her biri birbirinden değerli ve alanında uzman sağlık çalışanlarından oluşan deneyimli ve güçlü kadromuz, teknolojik donanımımız, gelişim odaklılık ve bilimsellik ilkesi ile dizayn ettiğimiz hizmet kalitemizle 21. yüzyıl dünyasına ilişkin global kurguda sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önemli hastaneleri sıralamasındaki yerimiz almaya hazırız.

Daima daha iyiye giden bir yolculuğun içerisindeyiz. Bu yolculuktaki başarıya tek taraflı ulaşılamaz. Herkesin bir sorumluluk payı var. Daha iyisi; içinde umut varsa, çaba varsa, sen varsan mümkün… Sağlıklı yarınların, SENİNLE MÜMKÜN olduğuna inanıyoruz. Biz, sizi yarına sağlıkla ulaştırmak için kendi üzerimize düşen sorumluluğumuzu üstleniyoruz. Güvenle hizmet almanız ve sağlıkla yaşamanız için burada olmaya devam edeceğiz. Siz, umutlarınıza sahip çıkın yeter, sağlığınızı biz koruruz.. Sağlıcakla kalın,

Dr. Muzaffer KESKİNER
Can Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

Söz Konusu olan Can’dır.

Salihli Özel Can Hastanesi 2002 yılında Kadın Doğum Hastalıkları Uzmanı Dr. Muzaffer Keskiner, Yönetim Kurulu Üyeleri Uzm.Dr. Hüseyin Kaşıkçı ve Op.Dr. Yener Bakan önderliğinde Salihli’de 35 yataklı bir hastane olarak kurulmuştur. 2008 yılında TÜV-CERT Kalite Belgesini almış, 2016 yılında 127 hasta yatak kapasitesi ile Manisa’nın ilk ve tek  erişkin ve yeni doğan  üçüncü seviye yoğun bakım imkanlarını  sunan “Referans Hastanesi” olarak bölgede saygın bir yer edinmiştir.

En büyük sermayesi insan olan, her biri alanında uzman ve değerli hekimlerle birlikte, yerel bir kurum olarak varlığına başlayan Can Hastanesi, Salihli halkı başta olmak üzere hizmet verdiği hastalarından gördüğü değer ve toplumda sağladığı güven ile giderek büyümektedir. Salihli Özel Can Hastanesi son 10 yıl içerisinde 30 yataklı bir hastaneden, 127 yataklı ve bölgenin en büyük üçüncü seviye anestezi-reanimasyon , koroner ve yenidoğan yoğun bakım ünitesine sahip olan bir hastaneye dönüşmüştür. Bununla birlikte Can Hastanesi, bu rakamlardan çok daha fazlasına sahiptir. Can Hastanesi olarak, hastalarımız başta olmak üzere, yaşamı paylaştığımız herkesle birlikte oluşturduğumuz güvenin, dayanışmanın, sağlığa ve iyilik halinin sürekliliğine yaptığımız katkının paha biçilmez olduğuna inanıyoruz.

Hastanemizde 24 saat hizmet veren kan merkezi, 18+1 cihaza sahip diyaliz ünitesi, tam donanımlı üçüncü seviye yeni doğan yoğun bakım, anestezi-reanimasyon ve koroner yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır.

Ameliyathanemiz teknik alt yapı bakımından güçlü, 5 ameliyat odası, pre­op, post­op odası, sterilizasyonun sağlandığı merkezi sterilizasyon ünitesi ile 24 saat her türlü ameliyatın yapılabildiği modern bir komplekstir.

Hastanemizde telefonla ve/veya internet sitemiz üzerinden online randevu ve online tahlil sonuçları hizmeti verilmekte, görüntüleme ünitesinde röntgen, BT, MR gibi tetkikler dijital ortamda çekilmekte, depolanmakta ve PACS sistemi sayesinde tüm bilgisayarlardan görülebilmektedir.

Ayaktan ve yatarak hasta kabul edilen Fizik Tedavi Kliniğimizde (FTR), hastalarımıza elektroterapinin tüm uygulamaları yapılabilmekte, egzersiz, el ve ortopedik rehabilitasyon tedavileri de uygulanmaktadır.

Misyonumuz & Vizyonumuz

Misyonumuz

Hastanemizin misyonu, insan sağlığını bütünüyle korumak ve iyileştirmek için bilgi ve ilgimizi herkes için değer yaratacak eşsizlikte ve süreklilikte sunmaktır. Bu, hastalarımıza en kaliteli ve etkili tedavi yöntemlerini sunarak, onların acılarını hafifletmek ve hayat kalitelerini artırmak anlamına gelir.

Bu misyon, tüm personelimiz tarafından kabul edilmiştir ve her biri bu amaç doğrultusunda çalışmaktadır. Hastalarımızın ihtiyaçlarına yanıt verebilmek için, sürekli olarak yenilikçi tıbbi teknolojileri takip etmekteyiz ve bu teknolojileri kullanarak en son tedavi yöntemlerini uygulamaktayız.

Ayrıca, hastalarımızın duygusal ve ruhsal ihtiyaçlarına da önem veriyoruz. Bireysel tedavi yaklaşımları ile hastalarımıza özel bir bakım sunuyoruz. Aynı zamanda, tüm personelimiz hastalarımıza saygı göstererek, empati kurarak ve şefkatle yaklaşarak tedavilerini gerçekleştirmektedir.

Hastanemiz, hastalarımızın güvenliğini ve gizliliğini de sağlamak için en yüksek standartları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm personelimiz, etik kurallara saygı göstererek, dürüst ve adil davranarak, profesyonel ve kişisel sorumluluklarının farkında olarak çalışmaktadır.

Bizler, hastalarımız için en iyi ve en insancıl tedavi yöntemlerini sunmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda, her zaman insana saygı, dürüstlük, adalet ve mesleki etik değerlere bağlı kalmaya söz veriyoruz.

Vizyonumuz

İzmir Özel Can Hastanesi olarak, vizyonumuz  bireysel ve toplumsal sağlığa dair olumlu ilkelere imza atmak, kaliteli ve yenilikçi sağlık hizmetleri sunarak insanların yaşam kalitelerini artırmak ve topluma katkıda bulunmaktır. Tüm bunların yanı sıra sağlık sektöründe öncü bir konumda olmak ve yüksek kaliteli sağlık hizmetleri sunarak toplumun sağlığını korumak ve geliştirmektir. İnsana saygı, etik değerlere bağlılık, hasta memnuniyeti, güvenilirlik, yenilikçilik ve takım çalışması ilkelerimizi benimseyerek önemli bir misyonu yerine getirdiğimizi düşünüyoruz.

Hastalarımıza sunduğumuz sağlık hizmetlerinde en son teknolojileri kullanarak, en kaliteli malzemeleri tercih ediyoruz. Bunun yanı sıra, hastalarımızın ihtiyaçlarına göre uyarlanmış tedaviler sunarak, onların sağlıklı bir hayat yaşamalarına yardımcı oluyoruz. Bu nedenle, her hasta için özel bir tedavi planı hazırlıyoruz.

Hastalarımızın beklentilerini karşılamak ve aynı zamanda aileleriyle birlikte rahat bir ortamda kalabilecekleri bir hastane deneyimi sunmak, bizim için oldukça önemlidir. Personelimizin profesyonel, samimi ve insancıl yaklaşımı sayesinde, müşterilerimiz kendilerini güvende hissedeceklerdir.

Ayrıca, ekipmanlarımızın düzenli bakımı ve hastalara verilen hizmetlerin sürekli olarak kontrol edilmesi, hasta güvenliği açısından büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle, tüm personelimiz kalite yönetim sistemleri konusunda eğitimli ve sertifikalıdır.

İzmir Özel Can Hastanesi olarak, sağlık sektöründe lider bir konumda olmak için sürekli olarak kendimizi geliştiriyoruz. Sektördeki yenilikleri takip ediyor, hastalarımıza en iyi hizmeti sunmak için teknolojik yatırımlar yapıyoruz. Ayrıca, personelimizin eğitimlerine de büyük önem veriyoruz. Bu sayede, sağlık sektöründeki gelişmelere ayak uydurarak, en son teknolojileri kullanarak hastalarımıza en iyi şekilde hizmet verebiliyoruz.

Vizyonumuz; insan odaklı hizmet anlayışı ile sağlık sektöründe örnek bir kurum olmak, toplum sağlığını korumak ve geliştirmek, müşteri memnuniyetini sağlamak, teknolojik gelişmeleri takip ederek yenilikçi bir yaklaşımla hizmet vermektir.

Değerlerimiz

Organizasyon Şeması

Kalite Yönetim Birimi

Kalite Odağımız;

Can Sağlık Grubunun Kalite Odağı; “ DOĞRU İŞLERİ,  DOĞRU ZAMANDA ve SÜREKLİ YAPMAK” tır. Can  Sağlık Grubu olarak kalitenin yalnızda dosyalardaki  bir evrak olmadığına inanıyor, yaptığımız ya da  planladığımız her çalışma ile kaliteyi bütüncül ve  sürekli kılıyoruz.

Kalite Politikamız;

Hasta ve Çalışan Memnuniyeti Sağlama
Toplumu kaliteli yaşam biçimine kavuşturma
Herkesin güvenli sağlık hizmetini almasını sağlama
Tüm çalışanların katılımı ile sürekli ölçme ve iyileştirme
Profesyonel kadrolar ile Uluslar arası düzeyde sağlık hizmeti sunma
Çağdaş teknolojiyi kullanarak bilimsel araştırmalarda öncü olma,
Bilimsel, vicdani ve etik ilkelerden ödün vermeden çalışma
Sürekli eğitimi ve çalışanların uluslar arası kongre/seminer/yayınlara katılımını destekleme
Sağlıkta risk yönetiminin önemini anlatma ve uygulatma
Mükemmel kalite yönetim sistemini en uygun maliyet ile gerçekleştirme

Kalite için en iyilerle çalışıyoruz, çünkü…

Can sağlık Grubu olarak kaliteli sağlık hizmeti ve hasta güvenliği odaklı kalite yolculuğumuzda Sağlıkta Akreditasyon standartlarını araç olarak kullanıyoruz.

İlklere imza atarak fark yaratmak bizim işimiz, çünkü…

Can Sağlık Grubu, 2002 yılında açılışında % … büyüyerek,  bugün 127 yatak kapasitesi ile Manisa bölgesinde ilk ve tek üçüncü seviye yoğun bakımları ile referans hastane olarak bölgede saygın bir yer edinmiştir.  

İşimiz kalite, yeriniz Can Sağlık Grubu, çünkü…

Akreditasyon planlı, organize ve kolektif bir çalışmanın ürünüdür. Kaliteli hizmet sunumu için farklı disiplinlerden birçok personelimiz rutin işlerinin yanında kalitenin iyileştirilmesi çalışmalarına da destek sunmakta ve bu çalışmalar planlı ve organize faaliyetler ile sürdürülmektedir.

Kalitemiz güveninizin eseri, çünkü…

Sağlık bakım hizmetlerinde kalitemizle ulusal ve uluslararası düzeyde tercih edilir bir kurum olma çabamız kalite ve hasta güvenliğinin geliştirilmesine olan inancımızı pekiştirmektedir.

Sizi iyileştirirken kendimizi de kalitemizi de her daim iyileştiriyoruz, çünkü…

Çıtanın her daim daha da yükseltildiği Akreditasyon standartlarına uyumluluk göstermeye çalışarak hem sağlık bakım hizmetlerinde bulunduğumuz noktayla hiçbir zaman yetinmiyoruz hem de nitelikli işgücümüzü değişim ve gelişim yönünde sürekli eğitim için teşvik ediyoruz. En kaliteli sağlık bakım hizmeti sunmak için sürekli ölçme, değerlendirme ve iyileştirme mekanizmaları kullanıyoruz.

Can Sağlık Grubu’nda güvendesiniz, çünkü…

Hastalarımız, hasta yakınlarımız, ziyaretçilerimiz ve çalışanlarımız için güvenli bir hastane ortamı sağlamak amacıyla hizmet binalarımızı, teknolojik donanımımızı ve fiziksel altyapımızı risklere karşı sürekli olarak gözetim ve denetim altında tutuyoruz.

Hastalarımızın ve çalışanlarımızın memnuniyeti bizim için önemli, çünkü…

Sürekli olarak iyileştirmeler gerçekleştirebilmenin ancak hastalarımızın ve çalışanlarımızın görüş ve memnuniyetlerini izlemekle mümkün olabileceğini düşünüyoruz.

KALİTE YAPILANMAMIZ

Can Sağlık Grubu, çağdaş yönetim yaklaşımlarının gerektirdiği ilkeler doğrultusunda hastalarımızın ve çalışanlarımızın “memnuniyetini” öncüleyen bir şekilde yapılandırılmıştır. Bu yapılanmada temel hedef en doğru kararların alınarak hayata geçirilmesidir. En doğru kararların alınması, konu ile ilgili tüm ayrıntıların değerlendirilebilmesine bağlıdır. Bu amaçla tüm çalışanların karar alma mekanizmasına katılımını kolaylaştıran bir yapı organize edilmiştir. Bu yapı farklı görev alanlarından ve farklı meslek gruplarından çalışanlarımızın yer aldığı komite sistematiği ile sağlanmıştır. Kalite Yönetimi Organizasyon Şeması’nda (aşağıda) gösterilen komiteler, belirlenen görev alanları içerisinde bulunan işleri “süreç yaklaşımı” içerisinde ele almakta; her süreç alanında uzman kişilerin katkısıyla planlanmakta ve planlandığı şekilde yapılandırılmaktadır. Süreçlerde yaşanan aksaklıkların giderilmesi için gerekli iyileştirme faaliyetlerini planlayarak uygulanmasını sağlamak üzere İcra Kurulu ile paylaşmak ilgili komitelerin sorumluluğu altındadır. “Yönetimin liderliği” ilkesi doğrultusunda tüm yöneticilerimiz kalite komitelerinde de görev almaktadır. Böylelikle komite faaliyetlerine yöneticilerimizin aktif katılımı ve desteği sağlanmaktadır.

Komiteler tarafından planlanan süreçlerde yürütülen faaliyetlerin arzu edildiği şekilde yürütülüp yürütülmediği çeşitli göstergeler (indikatör) aracılığıyla izlenmekte, ihtiyaç duyulduğunda gerekli “iyileştirme ve eğitim faaliyetleri” sistemli olarak yürütülmektedir.

Hastanelerimizde ulusal ve uluslararası kalite ve akreditasyon standartlarını yerine getirmek için oluşturulmuş komiteler tarafından faaliyetler yürütülmektedir.

Kalite standartlarına uyumluluğu sürdürülebilir kılmak amacıyla belirli periyotlarla Öz Değerlendirme yapılmakta olup, değerlendirmelerden elde edilen bulgular analiz edilerek İcra Kurulu ile paylaşılmakta ve gerekli iyileştirme ve eğitim faaliyetlerine karar verilmektedir.

Ayrıca faaliyetlerini Kalite Koordinatörlüğümüzün rehberliğinde yürüten komitelerimiz mevcuttur. Komitelerimizin faaliyet alanlarına “Kalite Komitelerimiz” sekmesinden ulaşabilirsiniz.

KALİTE BİRİMİMİZ

Kalite Birimimiz hastanemizde yürütülen tüm kalite iyileştirme ve hasta güvenliği faaliyetlerini organize etmekle görevli birimdir. 

Birimimiz, hem ulusal ve uluslararası kalite ve akreditasyon standartları gereği yapılması gereken tüm faaliyetleri koordine etmekte hem de tüm çalışanlar için gerekli kalite iyileştirme ve hasta güvenliği eğitimlerinin planlanması ve uygulanması faaliyetlerini yürütmektedir.

Can Sağlık Grubu’nda kalite iyileştirme faaliyetleri bir program doğrultusunda yürütülmektedir. Yürütülen Kalite İyileştirme Programı’nın Temel Hedefleri:

Tüm temel ve destek hizmet süreçlerinin izlenmesi ve iyileştirilmesi faaliyetlerinin hastanenin bütün bölümlerinde ve tüm çalışanlarınca aynı ilkeler ve politikalara uygun olarak yapılmasını sağlamak,

Hastaya verilen tıbbi hizmet sonuçları bakımından dünya standartlarına uygun performans gösteren, verimli bir hastane haline gelmek,

Kurum kaynaklarının ne kadar etkin kullanıldığını anlamak ve daha etkin kullanma yollarını belirlemek; gerektiğinde paydaşlarına gerekli performans bilgilerini verebilmektir.

İNDİKATÖR YÖNETİMİ

Her zaman kaliteli sağlık hizmeti sunmayı hedefleyen hastanelerimizde verilen hizmetlerin etkinliğinin ölçülmesi ve değerlendirilmesi de aynı derecede önem taşımaktadır. Yapılan ölçümlerin sonuçları değerlendirilerek hastalarımıza daha iyi hizmet sunmak için aldığımız kararlarda yol gösterici olarak kullanılmaktadır.

Kalite Birimimiz verilen hizmetin kaliteli ve güvenli olmasını sağlamak amacıyla medikal , nonmedikal süreçlerinin performansını sürekli ve tarafsız olarak ölçmekte, sonuçları değerlendirerek gerekli iyileştirmeleri planlamaktadır.

Kalite Birimimiz, verilerin toplanmasını, istatistiksel analizini, yorumlanmasını ve doğrulanmasını (validasyonunu) sağlamakta ve bu bilgileri düzenli olarak İcra Kuruluna raporlamaktadır.

Hastanelerimizde yaklaşık 256 indikatör düzenli olarak takip edilmektedir.

KÖK NEDEN ANALİZ ÇALIŞMALAR

Uygulamakta olduğumuz kalite ve akreditasyon standartlarının gerektirdiği durumlarda ya da icra Kurulunun gerekli gördüğü olaylar karşısında problemlerin neden, niçin ve nasıl meydana geldiğini öğrenmek, gerçek çözümlere ulaşmak için tarafsızlığa ve analitik yaklaşıma dayanan “Kök Neden Analizi” çalışmaları ile iyileştirmeler planlamaktayız.

STRATEJİK PLAN VE FAALİYET RAPORLARI

Can Sağlık Grubu misyon, vizyon, değerler ve gelecek 1 yılı kapsayan hedeflerinin belirlendiği stratejik plan çalışmalarına birimimiz, hedef ve stratejilerin belirlenmesi ve gerekli verilerin toplanması aşamalarına destek sunmaktadır. Yürürlükteki stratejik plan doğrultusunda oluşturulan hedeflere ne düzeyde ulaşıldığını gösteren ve 6’şar aylık periyotlar halinde hazırlanması gereken Faaliyet Raporları için gerekli verilerin toparlanarak İcra Kuruluna sunulması birimizin görevleri arasında yer almaktadır.

EĞİTİM FAALİYETLERİ 

Yürütmekte olduğumuz kalite iyileştirme ve hasta güvenliği programı çalışanlarımızın standartların gerektirdiği bilgiyle donatılmasını zorunlu kılmaktadır. Hem mevcut bilimsel bilginin güncellenmesi hem de bu bilginin belirli aralıklarla çalışanlarımıza hatırlatılması ihtiyacı birçok eğitim programının yürütülmesini gerektirmektedir.

Bu sebeple hastanemizde göreve yeni başlayan ve görevleri devam eden personelimiz için Birimimiz tarafından çeşitli eğitim programları yürütülmektedir. Söz konusu eğitim programları kalite standartları ve gelen talepler dikkate alınarak hazırlanmaktadır.

Oluşturulan eğitim programlarındaki temel amaç; tüm çalışanların işlerini belirli standartlar çerçevesinde, bilinçli, profesyonelce, özenle, severek, güvenle ve güler yüzle yapmalarını sağlamaktır.

Eğitimler Eğitim Salonumuzda (30 kişilik) yapılmaktadır. Eğitimlerin planlanması, eğitimcilerin organize edilmesi, katılımcıların davet edilmesi, eğitim ortamının hazırlanması, eğitimcilerin ve katılımcıların eğitimde hazır bulunması, eğitimin etkin bir şekilde yürütülmesi, eğitim etkinliğinin değerlendirilmesi ve tüm bu faaliyetlerin kayıt altına alınması Birimimizin sorumluluğundadır.

Verilen eğitimlerde arzulanan sonuçlar elde edilemezse eğitimler tekrarlanmaktadır.

HASTA GÜVENLİĞİ KOMİTESİ

Can Sağlık Grubu’nda; hasta güvenliğini sağlamak, olası hataların ve beklenmedik olayların takibini yapmak ve bunun için süreç belirlemek. Bilimsel ve etik açıdan ortaya çıkan ve çıkması muhtemel tüm istenmeyen / beklenmeyen / ramak kala olayların değerlendirmesinden sorumlu komitedir.

İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ KURULU

Can Sağlık Grubu’nda; çalışan güvenliği konularında değerlendirmeleri işveren veya işveren vekili ile paylaşarak iş sağlığı ve güvenliğine yönelik gerekliliklerin yerine getirilmesinden sorumlu kuruldur.

KALİTE KONSEYİ

Can Sağlık Grubu’nda; yürütülen Kalite Yönetim Sisteminin ve ilgili kalite yönetim sistemi (Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite Standartları , SAS ) standartlarının sürekli uygunluğunun, yeterliliğinin, etkinliğinin ve gereklerinin hastane üst yönetim tarafından gözden geçirilmesi, kararlarının alınması, uygulanması, takip edilmesi esaslarını belirlemek ve gerekli noktalarda kalite iyileştirme sürecine destek sağlayan komitedir.

İLAÇ YÖNETİM KOMİTESİ

Can Sağlık Grubu’nda; gereksiz ilaç kullanımını ve ilaç hatalarını önlemek ve hastanede kullanılacak ilaçların seçimine, sağlanmasına, dağıtımına ve kullanımına ilişkin prosedürleri belirlemek.

TRANSFÜZYON KOMİTESİ

Can Sağlık Grubu’nda; kan ve kan ürünlerinin temini, kan kompenentlerinin hazırlanma oranları, kanın saklanma ve kullanım güvenliği konularında hastane politikası oluşturmak, kan ve kan ürünlerinin kullanıldığı tüm olgularda transfüzyon endikasyonunu değerlendirmek, hasta ihtiyacını karşılama konusunda kan merkezinin yeterliliğini değerlendirmek, kan ve kan ürünlerine bağlı transfüzyon reaksiyonlarını değerlendirmeden sorumlu komitedir.

ENFEKSİYON KONTROL KOMİTESİ

Can Sağlık Grubu’nda; bilimsel ve etik olarak doğru, zamanında ve eksiksiz bir şekilde hastane enfeksiyonlarını kontrol etmek, sınırlamak, gerekli önlemleri almakla sorumlu komitedir.

DEĞERLENDİRME VE BAKIM KOMİTESİ

Can Sağlık Grubu’nda; tanı ve tedavi istemi ile başvuran hastaların hastane politikaları doğrultusunda bilimsel ve etik olarak doğru, zamanında ve eksiksiz değerlendirilmelerini,  bakımlarını ve bakımlarının devamlılığını sağlamak ve tıbbi kayıtlarının eksiksiz, zamanında tutulmasını, muhafazasını, gizliliğini, gerektiğinde ölçme ve iyileştirme için kullanılmasını sağlamakla sorumlu kimtedir.

HASTA HAKLARI KOMİTESİ

Can Sağlık Grubu misyon, vizyon ve değerleri ile ulusal ve uluslararası hasta hak ve sorumluluklarının uygulanması, tüm personelin bu konuda eğitilmesinin sağlanması, tanı ve tedavi istemi ile başvuran hastaların hastane politikaları doğrultusunda bilimsel ve etik olarak doğru, zamanında, eksiksiz hizmet almalarını ve haklarının korunmasını sağlamak hasta ve hasta yakınlarından gelen şikayet, istek ve önerileri değerlendirmek, süreçlerin iyileştirilebilmesi için çözüm önerilerinde bulunmak,  hasta hakları uygulamalarını planlamak, değerlendirmek, uygulamak ve önerilerde bulunmakla sorumlu komitedir.

EĞİTİM KOMİTESİ

Can Sağlık Grubu kalite politikası doğrultusunda tüm personelin sürekli eğitimini sağlamak, mesleki ve diğer konularda gelişimlerine imkân tanımakla sorumlu komitedir.

TESİS GÜVENLİĞİ KOMİTESİ

Can Sağlık Grubu’nda; hastane personelinin, hastaların, hasta yakınlarının ve ziyaretçilerin güvenliğini sağlamak, meydana gelebilecek her türlü tehlikeye karşı önceden önlem almak, kazaların önlendiği emniyetli ortamı sağlamak ve kriz durumları için ise bir program ve plan yapmakla sorumlu komitedir.

ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ KOMİTESİ

Can Sağlık Grubu’nda; çalışan güvenliği konularında çalışanlara yol göstermek, çalışma ortamının güvenliğini sağlayarak, kişilerin iş kazası ve meslek hastalıklarından korunmasını sağlamak, gelebilecek her türlü tehlikeye karşı önceden önlem almakla sorumlu komitedir.

RADYASYON GÜVENLİĞİ KOMİTESİ

Can Sağlık Grubu’nda; radyasyon uygulamalarının yapıldığı alanlarda radyasyondan korunma ve güvenliğinin sağlanmak üzere politika, organizasyon, işlemler ve gerekliliklerin belirlenmesinden sorumlu komitedir.

Kalite Belgelerimiz

Can Sağlık Grubu, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği üyesidir.

İzmir Özel Can Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları” programı kapsamında yürütülen “başarılı anne sütü uygulamaları nedeniyle “Bebek Dostu Hastane” ünvanı almıştır. (2019)

İzmir Özel Can Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) değerlendirmesinde 100 üzerinden 98.36 puan almıştır. Sunduğumuz sağlık hizmetinin temeline tıbbi ve toplumsal etik değerlere bağlılığı koyarak, hasta ve çalışan güvenliği temelli multidisipliner çalışma anlayışımız ile geçmişte olduğu gibi gelecekte de sağlığınıza CAN katmaya devam edeceğiz.

Yönetim Kurulu Başkanımızın Mesajı

SENİNLE MÜMKÜN…

Kurulduğumuz 2002 yılından itibaren” insan sağlığını bütünüyle korumak ve iyileştirmek için hizmetlerimizi, herkes için değer yaratacak eşsizlikte ve süreklilikte sunmak” misyonumuzla ve “bireysel ve toplumsal sağlığa dair olumlu ilklere imza atmak” olan vizyonumuzla çalışıyoruz. 15 yıl önce Salihli Özel Can Hastanesi olarak başladığımız bu yolculukta bugün itibarıyla CAN SAĞLIK GRUBU’na dönüşmüş olmanın heyecanını ve gururunu taşıyoruz. Salihli, İzmir ve çok yakında zincirin üçüncü halkası olacak “SAĞLIK KURULUŞLARIMIZ”, özellikle çocukları ve kadınları merkeze alan kurgusuyla ve sosyal sorumluluk projelerimizle “CAN SOSYAL” başlığı altında  CAN SAĞLIK GRUBU bünyesiyle  hizmet vermekteyiz.

İyiye ve güzele dair her şeyin mümkün olduğu ilkesiyle hareket eden Can Sağlık Grubu, kaliteli sağlık hizmetlerinin yanında pek çok toplumsal süreçte de belirleyici rol oynamaktadır. Biz, kurumsal tarihimiz boyunca sağlığın bütüncül bir süreç olduğunun ve iyilik halini sağlamanın yetmeyeceğinin, iyilik halini korumanın da önemli olduğunun vurgusunu yaptık. Bu nedenle de bireysel ve toplumsal sağlığa dair bütün alanlarda aktif olarak yer almaktayız.  Bundan sonra da tüm alanlarda, bütün uzmanlığımız ve başarılarımızla yer almaya devam edeceğiz. Çevremizin, bizden hizmet alanların bizlere gösterdikleri özen ve duydukları güvenden aldığımız ilhamla çalışıyoruz.

Sağlık, bireyin sahip olduğu varlık durumunun en değerli göstergesidir. Bundan dolayıdır ki kıymetine paha biçilemez. Birey olarak da toplum olarak da onu iyileştirmenin ötesinde onu korumaya yönelmeliyiz. Sürdürülebilir sağlık ve iyilik halinin temelini bu bakış açısı oluşturmalıdır. Bununla birlikte sadece fiziki sağlık göstergeleri, iyilik halinin bütününü temsil etmez. Ruhsal ve sosyal sağlığımızın derecesi, bir başka deyişle bütüncül iyilik hali, sağlıklı bir bireyi temsil eder. Bu bakımdan, biz Can Sağlık Grubu olarak tedavi edici hizmetlerimizin yanında önleyici hizmetler sunmaktayız. Kendimizi “HASTA HANE” olarak değil “SAĞLIK HANE” olarak konumlandırdık.

Her başarı, yaşayan bir kurum kültürünün sonucunda elde edilir. En iyisi için beraber olmak yetmez, birlikte olmak gerekir. Ortak akıl, birlikte yaşanılan anlar, duyguyu ve anlamı yaratır. Bizim referans noktamızı da bu bilinç oluşturmaktadır. Her biri birbirinden değerli ve alanında uzman sağlık çalışanlarından oluşan deneyimli ve güçlü kadromuz, teknolojik donanımımız, gelişim odaklılık ve bilimsellik ilkesi ile dizayn ettiğimiz hizmet kalitemizle 21. yüzyıl dünyasına ilişkin global kurguda sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önemli hastaneleri sıralamasındaki yerimiz almaya hazırız.

Daima daha iyiye giden bir yolculuğun içerisindeyiz. Bu yolculuktaki başarıya tek taraflı ulaşılamaz. Herkesin bir sorumluluk payı var. Daha iyisi; içinde umut varsa, çaba varsa, sen varsan mümkün… Sağlıklı yarınların,  SENİNLE MÜMKÜN olduğuna inanıyoruz.

Biz, sizi yarına sağlıkla ulaştırmak için kendi üzerimize düşen sorumluluğumuzu üstleniyoruz. Güvenle hizmet almanız ve sağlıkla yaşamanız için burada olmaya devam edeceğiz.

Siz, umutlarınıza sahip çıkın yeter, sağlığınızı biz koruruz..

Sağlıcakla kalın,

Dr. Muzaffer KESKİNER
Can Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı