Randevu Al

Saç Ekimi Kliniği

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) Nedir?

Diğer adı ile “Doğrudan Saç Ekimi” olarak da adlandırılır.  FUE saç ekimi tekniğinde olduğu gibi tek tek alınır ve yine tek tek ekilir. Tek farkı kanal açılmadan, köklerin Choi Implanter kalem denilen bir aparat ile direkt olarak ekilmesidir. 

Özellikle saçlarının kesilmeden ekilmesini isteyen kişiler, DHI saç ekimi tekniğini tercih etmektedir. 

DHI Saç Ekimi (Choi Kalem Tekniği) Nasıl Yapılır?

DHI saç ekimi tekniğinde FUE teknğinde olduğu gibi donör olarak kabul edilen alan 1 mm kısaltılır. (Saçların hepsinin kesilmesine gerek yoktur)  Saç kalınlığına uygun mikro motor uçlarının yardımı ile tek tek saç kökleri alınır ve gruplandırılarak özel solüsyon içerisinde bekletilir. Çıkarılan saç kökleri Choi Implanter denilen özel kalemler içine alınır ve saçsız deriye batırılır. Kanal açmak ve kök yerleştirme aşaması aynı anda yapılır.  

Çok az merkezde uygulanabilen DHI saç ekim tekniği, özel uzmanlık ve tecrübe ister.  Saç kökünün canlı hücre olduğunu düşünürsek, saç köklerini Choi Implanter kalemlere yerleştirirken, tahrip etmeden titizlikle yerleştirmek gerekmektedir. Zira tahrip olan saç kökü tutmayacaktır. 

DHI Saç Ekimi Avantajları

– Saçlar kısaltılmadan saç ekimi yapılabilir. Özellikle kadın hastalarda tercih sebebidir.

– Cilt altına sıvı enjekte edilmez, o yüzden hasta şişme ödem yaşamaz.

– Kanal açma ve yerleştirme işlemleri aynı anda olduğu için, saç kökü çok daha kısa sürede dışarıda kalır ve kayıp yaşanmaz.

– Mevcut saçlar zarar görmez.

– Kanama daha az olur. İyileşme ve sosyal hayata dönüş daha kısadır.

– Kanal choi implanter kalem çapı kadar olduğu için çok sık saç ekimi yapılabilir. 

DHI Saç Ekimi Dezavantajları

– Diğer saç ekimi teknikleri ile kıyaslandığında DHI saç ekim yönteminin maliyeti daha yüksek olduğu için saç ekim ücreti de daha yüksektir.

– Ciddi titizlik ve konsantrasyon gerektiren bir işlem olduğu için DHI Kalem Tekniği ile saç ekimini uygulayacak kişinin belirli bir tecrübe ve eğitimden geçmesi gerekmektedir. 

– Bir seansta maksimum 3000-3500  greft  saç ekilebilir. Greft sayısı yüksek saç ekimlerinde diğer teknikler tercih edilir ya da işlem 2 güne bölünür. Bu hastanın konforunu etkilediği gibi maliyeti de arttıracaktır. 

– Diğer tekniklerden daha kalabalık teknik ekibe ihtiyaç vardır. Köklerin hızlı şekilde kalemlere yerleştirilmesi ve saç ekimini yapacak hekime yetiştirilmesi gereklidir. 

Bölüme Ait Sağlık Rehberi
Bölüme Ait Videolar