Randevu Al

Ergenlik sivilcesinden kurtulmanızı sağlayacak 13 öneri

Akne, birçok gencin karşılaştığı yaygın bir durumdur. Çoğu genç bir yerde sivilceye sahip olsa da, çocuğun hala bundan utanıyor olabilir. Bir veya ebeveyn veli olarak, akne dağılımının ciddiyeti önemlidir. Aknenin düşük olması neden olabilir ve gençlerde sıkıntıya yol açabilir. Akne yönetimi konusunda çocuğa yardımcı olmak bu dönem daha az stresli hale gelebilir ve aknenin uzun vadede olacağı durumlar vardır.
Siz ve çocuğunuz akneyi yönetmeye veya ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için bu 13 ipucunu takip edebilirsiniz:

 1. Uyuşmanın güvenli akne uygulamalarını kullanmasını ve sorunlu bölgeleri günde iki kez nazik bir temizleyici ile yıkamasını sağlayın. Ana aktif olarak topikal benzoil peroksit içeren ürünler araştırabilirsiniz. Temizleyiciyi parmaklarınızın uçlarınızla uygulaması ve cildini ılık suyla durulaması önemli olacaktır.
 2. Cildi yıkadıktan sonra adapalen içeren topikal bir ürünle tedaviyi sağlayın.Adapalen, seslerin parlamasını açmada ve yeni çatlakların önlenmesinde yardımcı olur. Çerçeveye göre büyüklükte bir miktarda, göz ve ağız gibi kolaylıkla bozulma olan bölümlerden kaçınılarak tüm yüze uygulanır. vücudun göğüs ve sırtına da uygulanabilir.
 3. Yüz fırçaları, sıkılaştırıcılar ve yüz temizleyici maskelerin sıra yanı aşırı ovalama ve yıkamadan yararlanılması gereklidir.
  Bunlar ciltte tahriş olabilir ve akneyi kötüleştirebilir.
 4. terapiye akne tedavisinin artırılmasının hatırlatılması, ancak çocuğun baskı hissinden sadece ara sıra ipucular şeklinde hatırlatmalar yapın.Küçük bir çalışma, dağıtımın daha az hatırlatmasının, her gün hatırlatmanın daha etkili olduğunu göstermektedir, çünkü bu baskı olarak görülebilir.
 5. Sorunlu bölgelere dokunmak veya ellememek gerekir.
  Bu akneyi tetikleyebilir, duruma göre yol açılabilir ve yaraya neden olabilir.
 6. Piyasanın her gün temiz bir yüz maskesini kullandığından emin olun.
 7. Kirli bir yüz diğer önleme stratejilerini etkisiz hale getirebilir. Yüzünüzün değdiği örtüleri yıkamak için normal çamaşır deterjanı ve sıcak su kullanın.
 8. Her gün şampuanla desteklemek faydalı olabilir.
  Bu özel yağış yağ oranları veya saç çizgisi boyunca sorunlu bölgelerde varsa gereklidir.
 9. Ter ve yağ üretimine neden olan faaliyetlerden sonra duş alın.
  Egzersiz yapmak ve kulaklık ya da kask takmak ter ve yağ üretimini artırabilir.
 10. Akne erken tedavi edilmelidir.Çeşitli sivilceleri tedavi etmek daha kolay olacaktır. Erken tedavi ayrıca erişkinlikte sivilcelerin azalmasına ve yara izlerinin giderilmesine yardımcı olabilir.
 11. Cilt güneşten korunmalıdır.Güneşe maruz kalmak, akneyi daha da kötüleştirebilir ve bazı mevcut güneş ışınlarına karşı daha hassas hale gelir. Eğer çocuğunuz güneşten korunmayı planlıyorsa, güneş kremi içeren yağsız bir nemlendirme sürmesini sağlayın.
 12. Aşırı miktarda kozmetikten kaçınılmalıdır.Kozmetiklerin kendilerinin korumasına ve aknenin kötüleşmesine neden olabilir. Cildin ürettiği veya basınca neden olan ürünlerden çıkanlar. Telefonlar, kasklar, sırt çantaları, sıkı yaka ve kayışlar bunlara örnektir..
 13. Ergenlik dönemindeki değişimin stresi yönetmesine ve azaltılmasına yardımcı olması önemlidir.


  Stres aknenin alevlenmesine neden olabilir.

  Birkaç hafta boyunca güvenli olan akne özellikleri geliştirirse ve iyileştirmeyi görmediyse, daha güçlü programlar reçete edilebilir ve tedavi seçeneklerine yardımcı olabilecek bir dermatoloji veya çocuk beklemeden randevu alabilirsiniz.