Göz İçi (Fakik) Lens Tedavisi

Göz İçi (Fakik) Lens Tedavisi

Lazer tedavisine uygun olmayan miyop, hipermetrop ve astigmat olgularında fakik lens tedavisi (ICL) uygun bir alternatif olabilir. Geri dönüşümlü olan bu cerrahi ile yüksek miyop ve hipermetroplarda başarılı sonuçlar alınmaktadır; Can Göz’de bu konuda tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Lazer tedavisine uygun olmayan olgularda kullanılabilen yöntemlerdendir. Bu teknikte göze 2.5 mm’den küçük bir kesiden girilerek olgunun natürel lensinin yerine yeni bir göz içi lens yerleştirilir. Bu lens tek odaklı olabildiği gibi uzak, orta ve yakın odaklı (trifokal) da olabilir. Bu taktirde hastaya uzak ve yakında kesintisiz bir görme kazandırmak mümkündür.

Gözün içerisine yerleştirilen bu lens saydamdır ve ömür boyu sorun çıkarmadan kalabilecek tıbbi bir malzemeden imal edilmiştir. Bu lensler ameliyat sonrası dışarıdan bakıldığında görülemez ve lensin gözdeki varlığı hasta tarafından hissedilmez. Bu lens, hastanın isteği doğrultusunda geri çıkartılabilmektedir.

20 yaş üzeri, miyopide 8-10 hipermetropide ise 5 numaranın üzerindeki kırma kusurlarında tercih edilir. Ameliyat her göz için yaklaşık 15 dakika sürer, hasta ertesi gün normal görüşe sahip olur. Nadiren gözde numara kalması, kornea ödemi, glokom, enfeksiyon gibi komplikasyonlar oluşabilir. Ancak uygun tedavilerle kısa sürede düzeltilebilirler.

Her hasta bu ameliyata uygun olmayabilir. Hastaların işi, yaşı, sosyal hayatı, okuma alışkanlığı, entelektüel düzeyi de hasta seçiminde önemlidir. Uygun hasta seçimi, uygun teknik, ameliyatın gerçekleştirildiği kurumun ve hekimin tecrübesi ve kaliteli lens, ameliyat sonrası memnuniyette önemlidir.

Online Randevu
İçin Tıklayınız

hastane online randevu

SİZİ ARAYALIM

BİLGİ VE RANDEVU HATTI

+90 (232) 715 40 00

İZMİR CAN HASTANESİ'NDE KİŞİYE ÖZEL CHECK-UP YAPTIRIN

Check-up sizi hayata bağlar! Yılda 1 defa check-up yaptırmak, hastalıkların erken teşhisinde önemlidir.
Kişiye özel check-up paketlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.