BESLENME VE DİYET

Besinlerin nasıl tüketilmesi gerektiğini, daha iyi diyet seçimleri yapılarak nasıl daha sağlıklı olunabileceği üzerinde çalışan bilim dalıdır.

Sizi dinliyoruz..

Bilgilerinizi gönderin, sizinle iletişime geçelim

BESLENME VE DİYET KLİNİĞİ

Beslenme insan sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Beslenme yetersizliği ve düzensizliği çoğu hastalığın oluşmasında doğrudan veya dolaylı olarak etkilidir. Sağlığın korunması, kaliteli olarak sürdürülebilmesi, hastalıklardan korunma, hastalık oluşumundan sonra tedavi etkinliğinin artırılması ve tedavi süresinin kısaltılmasında dengeli, yeterli ve sağlıklı beslenmenin önemli bir etken olduğu bilinmekte bu sebeple beslenme ve diyet birimine olan ihtiyaç günden güne artmaktadır.

Beslenme ve diyet bölümümüzde, kişinin beslenme öyküsü alınıp, yaşam şekli, yaşı, cinsiyeti, boyu, vücut ağırlığı, fiziksel aktivite gibi özellikleri göz önüne alınarak kişiye özgü sağlıklı bir diyet programı hazırlanmakta ve kişiye sunulmaktadır.

Kişilerin beslenme alışkanlıklarının yanı sıra laboratuvar tetkikleriyle genel durumuna dair veriler sağlanmakta ve biyoelektrik impedans yöntemiyle vücut analizleri yapılarak metabolizma yaşı, metabolizma hızı, yağ, kas, su oranlarına bakılıp ayrıntılı bir değerlendirme ve takip yapılmaktadır.

DİYETİSYENLERİMİZ

İZMİR CAN HASTANESİ'NDE KİŞİYE ÖZEL CHECK-UP YAPTIRIN

Check-up sizi hayata bağlar! Yılda 1 defa check-up yaptırmak, hastalıkların erken teşhisinde önemlidir.
Kişiye özel check-up paketlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.