GÖĞÜS HASTALIKLARI

Göğüs Hastalıkları ve TBC (tüberküloz) Bölümü; akciğerler ve solunum sistemini oluşturan diğer yapılara ait hastalıklarla ilgilenen uzmanlık dalıdır.

Sizi dinliyoruz..

Bilgilerinizi gönderin, sizinle iletişime geçelim

GÖĞÜS HASTALIKLARI KLİNİĞİ

Solunum sistemimizi oluşturan akciğerler, nefes yolları (alt solunum yolları ya da bronşlar), akciğer zarı (plevra), ile mediasten, diyafragma ile göğüs kafesini oluşturan kemik ve kasların hastalıkları göğüs hastalıkları uzmanlık dalının ilgi alanında yer alır.

Göğüs hastalıkları uzmanlık dalının ilgilendiği solunum sistemi hastalıkları; basit bir bronşitten, solunum yetmezliği ve ölüme yol açabilecek şekilde değişen sayıda ve oldukça geniş bir yelpaze içindedir.

Hastanemiz Göğüs Hastalıkları kliniğinde, gelişmiş bir solunum fizyoloji laboratuvarı bulunmaktadır.

Alerji testleri geniş kapsamlı olarak uygulanmaktadır.

Başta akciğer kanseri olmak üzere, akciğer hastalıklarının erken ve kesin tanısına olanak sağlayan bronkoskopik işlemler bronkoskopi ünitesinde yapılabilmektedir.

Arter kan gazı ölçümleri yapılabilmektedir.

Ayrıca yoğun bakım ünitesinde, solunum yetmezliği olan hastalara PAP cihazları ile noninvaziv mekanik ventilasyon desteği sağlanarak tedavileri yapılabilmektedir.

Uyku laboratuvarında horlama ve uyku apnesi başta olmak üzere pek çok uykuda solunum bozukluklarının teşhisi konulmakta ve tedavisi düzenlenmektedir.

Sigaraya bağlı hastalıkların tedavisi için, sigara bırakma polikliniği hizmeti de verilmektedir.

GÖĞÜS HASTALIKLARI
KLİNİĞİMİZDEKİ HİZMETLERİMİZ

DOKTORLARIMIZ

İZMİR CAN HASTANESİ'NDE KİŞİYE ÖZEL CHECK-UP YAPTIRIN

Check-up sizi hayata bağlar! Yılda 1 defa check-up yaptırmak, hastalıkların erken teşhisinde önemlidir.
Kişiye özel check-up paketlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.