ANESTEZİ VE REANİMASYON

Ameliyat öncesi ve sonrası da dahil olmak üzere ameliyat süresince hastanın ağrı duymamasını, yapılan girişime tahammülünü, ameliyattan sonra süreci hatırlamamasını ve konforunu sağlamak ile ilgilenen uzmanlık dalıdır.

Sizi dinliyoruz..

Bilgilerinizi gönderin, sizinle iletişime geçelim

ANESTEZİ VE REANİMASYON

İzmir Özel Can Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon birimi, hasta bakım ve tedavi hizmeti dâhilinde cerrahi girişim öncesi ve sonrası hizmet vermektedir.

Hastanemizde, ameliyat öncesi anestezi doktorunun yapacağı muayene ve tıbbi değerlendirme sonucunda hastayla birlikte verilecek kararla en uygun anestezi yöntemi seçilir ve uygulanır. Bunlar Genel Anestezi, Bölgesel Anestezi ve Lokal Anestezi’dir.

Genel Anestezi: Genel anestezi, hastaların herhangi bir ağrılı cerrahi işlem için uyutulması, işlemin sonunda da uyandırılmasıdır.

Bölgesel Anestezi: Vücudun bir kısmının; (kol, bacak, göğüs vs.) değişik düzeylerdeki sinir kavşaklarına lokal anestezik enjeksiyonu yapılarak uyuşturulmasına “Bölgesel Anestezi” denilir. Bunun da spinal anestezi, epidural anestezi, sinir blokları gibi çeşitleri vardır.

Lokal Anestezi: Küçük cerrahi girişimlerde sadece girişimin yapıldığı kısım uyuşturulur.

İZMİR CAN HASTANESİ'NDE KİŞİYE ÖZEL CHECK-UP YAPTIRIN

Check-up sizi hayata bağlar! Yılda 1 defa check-up yaptırmak, hastalıkların erken teşhisinde önemlidir.
Kişiye özel check-up paketlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.