Randevu Al

Çocuklarda Bademcik ve Geniz Eti Ameliyatı

Bademcik ve geniz eti problemleri özellikle çocukluk çağında sıklıkla karşımıza çıkar. Bu çocuklar çok sık üst solunum yolu enfeksiyonu geçirirler. Genellikle ağızları açık uyurlar ve kimi zaman horlama da bu tabloya eşlik edebilir. Ağız açık uyunmasına bağlı olarak bozuk diş hijyeni, diş çürükleri ve ağız kokusu bulunabilir. İleri boyutta olursa geniz etine bağlı olarak çocuğun nefes alması da güçleşebilmektedir. Günümüzde Thermal Welding yöntemi geniz eti ve bademcik ameliyatı kolaylıkla yapılabilmektedir. 

Çocuklarda Bademcik Ameliyatı Şart Mı?

Bademcik ameliyatı kararı için sıkça tekrar eden bademcik iltihapları ve ciddi şikayetler değerlendirilir. Hemen ameliyat kararı almadan çocuğun bu rahatsızlıktan etkilenme şiddeti tespit edilmelidir. Çocuklarda bademcik ameliyatı, Thermal Welding yöntemi sayesinde ağrısız, kanamasız olarak çok kısa sürede ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Bu yöntem ile çevre dokulara zarar verme riski ortadan kaldırılır. 

Geniz Eti Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Geniz eti veya bademcik ameliyatı yapılmadan önce çocuğun detaylı muyanesi ve tetkiklerinin yapılması önemlidir. Eğer gerçekten gerekli görülürse bu ameliyatlar yapılmalıdır. Çocuğun nefes almasını ciddi oranda ekileyen geniz eti varlığında ameliyata başvurulabilir. Geniz eti ameliyatı yaklaşık 20 dakika süren, ağrılı olmayan ve hastanın yaşam konforunu, buna bağlı yaşadığı hastalıkları ciddi anlamda düzeltebilen bir ameliyattır. Ameliyattan önce doktorunuz bazı tetkikler ve görüntüleme yöntemleriyle ameliyat gerekliliğini ortaya koyarak size detaylı bilgiler sunacaktır.