ENFEKSİYON HASTALIKLARI
VE KLİNİK MİKROBİYOLOJİ

Bakteri, virüs, parazit ve mantar gibi mikroorganizmaların sebep olduğu hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenen uzmanlık alanıdır.

Sizi dinliyoruz..

Bilgilerinizi gönderin, sizinle iletişime geçelim

ENFEKSİYON HASTALIKLARI VE KLİNİK MİKROBİYOLOJİ KLİNİĞİ

Enfeksiyon hastalıkları bölümü eski ismiyle İntaniye olarak da bilinmekte olup çok geniş bir yelpazede tıbbi tanı ve tedavi hizmeti sunmaktadır.

Grip, idrar yolu enfeksiyonu ve ishal gibi hastalıklardan, ölümcül olabilen AIDS, menenjit, tüberküloz, sarılığa kadar bir çok hastalık grubu enfeksiyon hastalıklarının ilgi alanına girmektedir.

Ateş enfeksiyon hastalıklarında en sık karşılaşılan bulgularından biri olduğu için, ateşi olan hastaların değerlendirilmesinde enfeksiyon hastalıkları kliniğinin önemli yeri vardır.

Mikrobiyoloji laboratuvarı ise enfeksiyon hastalıklarının tanı ve takibinde belirleyici rol alır. Enfeksiyon hastalıklarına sebep olan mikroorganizmalar; kültür, serolojik testler veya direk incelemelerle saptanmaktadır.

Enfeksiyon hastalıkları kliniğimizde; ister toplum kökenli, ister hastane kökenli enfeksiyonlar olsun ileri teknolojik görüntüleme yöntemlerimiz ve laboratuvar hizmetlerimiz eşliğinde; multidisipliner yaklaşımlarla tıbbi tedaviler uygulanmaktadır.

Poliklinik ve yataklı tedavi ünitelerimizde; her türlü bakteri , virüs , mantar ve parazit enfeksiyonlarının teşhis ve tedavisini yapmakta, koruyucu aşılar konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Ayrıca, turizm sağlığı kapsamında da alınması gereken tedbirler, aşılar ve tedavileri kliniğimizde uygulamaktayız.

 

ENFEKSİYON HASTALIKLARI VE KLİNİK MİKROBİYOLOJİ
KLİNİĞİMİZDEKİ HİZMETLERİMİZ

İZMİR CAN HASTANESİ'NDE KİŞİYE ÖZEL CHECK-UP YAPTIRIN

Check-up sizi hayata bağlar! Yılda 1 defa check-up yaptırmak, hastalıkların erken teşhisinde önemlidir.
Kişiye özel check-up paketlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.